Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Ciasta z kremem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Ciasta z kremem. Pokaż wszystkie posty
niedziela, 2 kwietnia 2017
Ciasto z masą cytrynową
Dziś do niedzielnej kawki proponuję ciasto z masą cytrynową. Robi się je naprawdę szybko, a smakuje rewelacyjnie. Gwarantuję, że jak spróbujecie, to na pewno na jednym kawałku się nie skończy :)
Uwielbiam ciasta cytrynowe i napewno jeszcze nieraz będą się pojawiać na blogu :)
Gorąco polecam!
Składniki:
Na ciasto:
1 szklanka mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
6 jaj
1 szklanka cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka octu
Na masę:
1 szklanka cukru
pół kostki masła
cukier waniliowy
sok z jednej cytryny
pół szklanki mleka
2 łyżki mąki ziemniaczanej
Na lukier:
4 czubate łyżki cukru pudru
sok z połowy cytryny
Wiórki kokosowe do posypania
Do żółtek wsypać proszek do pieczenia i wlać ocet, wymieszać.
Z białek ubić sztywną pianę, dodać cukier, następnie żółtka i jeszcze chwilę ubijać, dosypując przesiane obie mąki.
Blaszkę 25cm x 20cm wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto przelać do formy i wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 200 stopni. Piec 15-20 minut.
Szklankę wody zagotować z cukrem, cukrem waniliowym i masłem. Następnie dodać sok z cytryny. W kubku rozmieszać zimne mleko z mąką ziemniaczaną i mieszając wlać do gotującej wody z cukrem i masłem. Ugotować jak budyń.
Ciasto przekroić na pół i przełożyć ciepłą masą. Wierzch ciasta polac lukrem i posypać wiórkami kokosowymi.
Smacznego!
środa, 6 lipca 2016
Torcik jeżynowy
Ten torcik jeżynowy zrobiłam ze specjalną dedykacją dla gospodarzy Akademii Kulinarnej Whirpool, Marco Luca Ghia i Emilliano Castagna. Akademia obchodzi właśnie 3 urodziny. Z tej właśnie okazji, chciałabym życzyć Akademii i jej gospodarzom dalszych sukcesów, mnustwa fantastycznych kulinarnych inspiracji, nie kończących się kreatywnych pomysłów, oraz ciągle nowych, rządnych wiedzy uczniów. 100 LAT!!!!!!
Zapraszam do odwiedzenia stron:
Składniki:
750g jeżyn
1/2 szklanki mąki
4 jajka
300g cukru
330g jogurtu naturalnego
330g śmietany kremówki
1 cukier waniliowy
skórka otarta z 1/4 cytryny
10 łyżeczek żelatyny
1 łyżka soku z cytryny
1 opakowanie galaretki cytrynowej
Białka oddzielić od żółtek. Żółtka utrzeć na kremową masę z 1 łyżką cukru, cukrem waniliowym i skórką otartą z cytryny. Białka ubić na pianę dodając 6 łyżek cukru. Wymieszać z masą z żółtek. Dodać mąkę i delikatnie, ale dokładnie wymieszać. Na dwóch blaszkach przykrytych papierem do pieczenia wyrysować 2 kręgi o średnicy 23 cm. Zasmarować je przygotowanym ciastem i piec 12 minut w temperaturze 175 stopni.
Przetrzeć 100g jeżyn i wymieszać z 1,5 łyżki cukru. Zagotować 50 ml wody z 1,5 łyżki cukru i połączyć z przetartymi jeżynami. Przygotowanym syropem wysmarować biszkopty. Na jednym biszkopcie zapiąć obręcz tortownicy o średnicy 24 cm.
Żelatynę rozpuścić w niewielkiej ilości zimnej wody. Śmietanę ubić na sztywno. Przetrzeć 400g jeżyn i wymieszać z 150g cukru i sokiem z cytryny. Całość wymieszać z rozpuszczoną żelatyną, jogurtem i ubitą śmietaną. Lekko schłodzić.
Połową kremu posmarować spód i przykryć go drugim krążkiem. Na to rozsmarować resztę kremu. Wstawić do lodówki na 3 godziny. Po tym czasie górę udekorować pozostałymi jeżynami i zalać galaretką rozrobioną w 1 szklance wody i chłodzić do zastygnięcia galaretki.
Smacznego :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)



